دکتر فرامرز صفایی

پروتز سینه

جلسه مشاوره و ارزیابی پروتز سینه


بهبود شکل و تناسب اندام شما بوسیله روش های مختلف جراحی پلاستیک، باعث افزایش اعتماد به نفس شما شده و باعث تغییر در نگرش دیگران نسبت به شما می شود.همه ساله تعداد زیادی از زنان در سرتاسر دنیا ، عمل جراحی پروتز سینه را انجام می دهند و در واقع جراحی پروتز سینه شایع ترین عمل جراحی زیبایی بر روی پستانها می باشد.

جراحی پروتز سینه بطور مستدل مهمترین پیشرفت در تاریخچه جراحی پلاستیک زیبایی می باشد. این جراحی به خاطر توانایی جادویی در تغییر شکل پستانها ، یکی از جراحی هایی است که بیشترین رضایت هم بیمار و هم پزشک را فراهم می کند. بر طبق مطالعات انجام شده، میزان رضایت بیماران بعد از انجام این عمل بسیار بالا می باشد و علاوه بر افزایش اعتماد به نفس فرد ، باعث بهبود روابط زناشویی وی نیز شده است.

هیچ روش جراحی پلاستیک، مانند جراحی پروتز سینه به خاطر موفقیت و مورد قبول عامه واقع شدن، تا این حد مورد توجه نبود و تحقیقات و مطالعات فراوانی در مورد آن انجام شده است.

محبوبیت جراحی پروتز سینه در اوایل دهه 90 میلادی به خاطر مسائلی که در مورد بی خطر بودن سیلیکون مطرح گردید، کاهش یافت و از سال 1992 تا 2006 طبق دستورالعمل FDA از پروتز های سیلیکونی فقط در مطالعات کنترل شده استفاده گردید. در سال 2006 به بعد بدنبال نتایج مطالعات متعدد انجام شده، استفاده از پروتزهای سیلیکونی (ژلی) توسط FDA بلامانع اعلام شد و به دنبال آن شاهد هستیم که جراحی پروتز سینه دوباره محبوبیت خود را بدست آورد و در ایالات متحده در طی دهه گذشته عنوان یکی از دوتا شایعترین عمل جراحی زیبایی انجام شده را بدست آورده است.

(به همراه لیپوساکشن) به عنوان مثال در سال 2014 حدود 285550 مورد جراحی پروتز سینه در آمریکا انجام شده که جایگاه دوم بعد از لیپوساکشن را داشت.

در مطالعات صورت گرفته مشخص شده است که در بیشتر بیماران تصمیم به جراحی پروتز سینه بطور ناگهانی نبوده و اکثرا بیش از 5 سال به انجام آن فکر می کرده اند. اکثر این خانمها این عمل را بدلایل و انگیزه های شخصی و در کمتر از 4% درصد موارد جهت رضایت همسر یا شریک جنسی خود ، این عمل را انجام می دهند .

جراحی پروتز سینه (بزرگ کردن پستان با استفاده از پروتز) تنها یک روش جراحی ساده نمی باشد. بلکه فرآیندی است که شامل 4 مرحله می باشد:

آموزش جامع بیمار و گرفتن رضایت نامه آگاهانه

ارزیابی قبل از عمل بر اساس بافت بیمار

تکنیک جراحی با بهبودی سریع

آموزش های کامل بعد از عمل

بایستی مشارک بین بیمار و جراح، در انتخاب پروتز سینه م مراقبت های بعد از عمل ایجاد شود. جراح و بیمار باید به این درک متقابل برسند که سایز و نوع پروتز صرفا بر اساس تمایل و خواسته بیمار انتخاب نمی شود، بلکه در این انتخاب عواملی نظیر ابعاد پستان و خصوصیات بافتی آن نیز دخالت دارند. بیمار بایستی متوجه محدودیت های پوشش بافتی پستان خود باشد و اینکه انتخاب پروتز مستلزم در نظر گرفتن مشکل وتوپوگرافی پستان دارد.

** یک نکته کلیدی که در جلسه مشاوره اولیه باید به آن توجه شود، آن است که مشخص شود آیا بیمار انتظارات واقع گرایانه از عمل جراحی پروتز سینه دارد یا نه؟ **

نکته دیگری که باید در جلسه مشاوره به آن توجه شود، اهداف بیمار از انجام جراحی که شامل سایز و شکل مورد نظر می باشد. آیا ظاهر طبیعی را دوست دارد و یا سینه های بزرگ و برجسته را می پسندد؟

در جلسه مشاوره در مورد انواع پروتز

- ژلی و آب نمکی

- گرد یا آناتومیک (قطره اشکی)

- صاف یا textured

صحبت می شود و توضیح داده می شود که خصوصیات بدنی و بویژه بافتی پستان فرد په تاثیراتی را می تواند بر روی انواع پروتز ها داشته باشد.

ثابت شده است که مشارکت بین جراح و بیمار در انتخاب پروتز و مراقبت های بعد از عمل، باعث افزایش رضایت مندی بیمار و در مجموع بهبود نتایج زیبایی عمل می شود.

 

 

فروشگاه خرازی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه